Garanti ve İnceleme Süreçleri

Satın almış olduğunuz MARKA ÜRÜNLERİMİZ için teşekkür ederiz.
Markamız ürünlerini dünya çapındaki yetkili distribütörleri ve perakendecileri ağı aracılığıyla dağıtır.
Yetkili satıcıları tarafından sunulan tüm ürünlerimizin garanti politikası ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bu garanti, ürünlerimizin yalnızca ürünün asıl alıcısı tarafından talep edilmesi halinde geçerlidir ve uygulanabilir. Tüm garanti süreçleri, satıcınız/satın aldığınız yer aracılığıyla gerçekleştirilir. Ürününüzü AlyanS.net veya mağazasından satın aldıysanız talebinizi websitesi üzerinden veya magaza@alyans.net e-mail adresi üzerinden iletebilirsiniz. Ürün yetkili satış noktaları aracılığıyla satın alındıysa, garanti sürecini başlatmak için satın aldığınız firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Tüm garanti taleplerinde fatura ibrazı gereklidir.

I. Sınırlı Garanti

Bu garanti ürünlerin www.AlyanS.net internet sitesinden veya yetkili satıcılarından birinden satın alan tüketicilere sağlanır. Markamız aşağıda tanımlanan Garanti Süresi boyunca tüm yeni Ürünlerin imalat veya malzeme kusurlarından arınmış olduğunu garanti eder. Bu garanti, yalnızca Garanti Süresi içinde keşfedilen kusurlar için geçerlidir ve yalnızca ürünü ilk satın alan kişiyi kapsar. Mağazalarımız ürünlerin tanımlarını ve özelliklerini karşılamasını sağlamak için tüm makul özeni gösterecektir, ancak satın aldığınız ürünlerin kendi kullanım amacınıza göre tasarlandığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Bu garantide, ilgili mevzuata göre özel ve değişken garantiler geçerli olabilir; bu tür garantilerin yürürlükteki yasalarca hariç tutulamayacağı veya sınırlandırılamayacağı ölçüde, bu garanti politikasındaki hiçbir şey bu yasal hükümleri dışlamaz veya sınırlamaz.

Garanti Süresi

Garanti Süresi, Ürünün asıl alıcı tarafından perakende olarak satın alındığı tarihte başlar. Tüm ürünler için garanti süresi 2(iki) yıldır.

II. Koşullar ve Kısıtlamalar

1. Sınırlı garanti: aşağıdakileri kapsamaz.

a) Ürünün normal aşınması ve yıpranması
b) Ürünün nakliyesinden (Mağazadan alıcıya ilk teslimat dışında) veya depolanmasından kaynaklanan kusurlar.
c) Uygunsuz kullanım, depolama veya yetersiz bakımdan kaynaklanan kusurlar veya hasarlar.
d) Ürünün kullanım kılavuzundaki talimatlara uyulmamasından kaynaklanan hasarlar.
e) Üründe yapılan değişikliklerden kaynaklanan hasarlar.
f) Burulma, sıkıştırma, düşme, anormal bir darbe veya makul kontrol altında olmayan diğer eylemler nedeniyle keskin veya sert cisimler veya nesnelerden kaynaklanan herhangi bir darbe.

2. Bu sınırlı garanti aşağıdaki durumlarda geçerli değildir.

a. Ürün, www.AlyanS.net internet sitesi veya yetkili bir satıcı dışında herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından değiştirilmiş veya onarılmıştır.
b. Ürün, yetkisiz yedek parçalarla onarılmıştır.
c. Ürün (varsa) seri numarası kaldırılmış, silinmiş, değiştirilmiş veya okunaksız hale getirilmiş.
d. Ürünü satın alan kişi ile garanti talebinde bulunan kişilerin farklı olması.
e. Garanti talebinde bulunan kişinin fatura fiş vb. ibraz edememesi.

III. Garanti Uygulaması

Tüm garanti talepleri için lütfen ürünü ve satın alma belgesini ürünü satın aldığınız yetkili satıcısına gönderin veya ürünü www.AlyanS.net’den satın aldıysanız, lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.